17 stycznia rozpoczęliśmy cykl zajęć dla klas młodszych, w ramach których poznają Patronów Roku 2023.Pierwszym, z którego sylwetką i odkryciami zostali zapoznani, był Mikołaj Kopernik.Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentów utworu W.Chotomskiej:"DzieciPana Astronoma",obejrzały prezentację o astronomie oraz o ciekawych miejscach, które noszą jego imię.Kolorowanka z bohaterem spotkania pozwoliła dzieciom utrwalić poznany materiał i wygląd Mikołaja Kopernika.

"Dzieci Pana Astronoma",klikając w rysunek,obejrzysz prezentację na podstawie utworu W.Chotomskiej.

Senat_ustanawiając_rok_2023_m.in.Rokiem_Mikołaja_Kopernika_chce_w_ten_sposób_upamiętnić_znamienitego_uczonego_który_zmienił_postrzeganie_świata._1.jpg

5 i 7 grudnia odbyły się warsztaty biblioteczne dla zaproszonych do naszej szkoły przedszkolaków.Podczas zajęć dzieci rozwiazywały literackie zagadki,rozpoznawały postaci z najbardziej znanych historii baśniowych, rozwiązywały rebus oraz wykonały zakładkę do książki.Poznały naszą bibliotekę oraz pracę bibliotekarza.

Projekt_bez_tytułu_30.jpg

International_Childres_Book_Day_Flyer.jpg

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto, którego utworzenie przypisuje się Vicentemu Clavel Andrés (1888-1967), wydawcy z Walencji. Obchodzone rokrocznie 23 kwietnia, dla uczczenia pamięci zmarłych tego właśnie dnia Miguela de Cervantesa, Williama Szekspira i historyka peruwiańskiego Inci Garcilaso de la Vegi.

To święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa, organizowane od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.