Drodzy Rodzice
 
Minął wrzesień, świetlica rozpoczęła swoją działalność  pełną parą.  Zapraszamy na zajęcia świetlicowe, podczas których ŚWIETLICZAKI, po długiej nieobecności spowodowanej pandemią, mogą ponownie poznać się, polubić i zaprzyjaźnić. Rodzinna atmosfera sprzyja nie tylko odbudowaniu uczniowskich relacji, ale nauce, rozbudzaniu pasji. 
Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach:  plastycznych, ceramicznych, szachowych, relaksacyjnych, sportowych i zabawach na świeżym powietrzu. Czas wolny w świetlicy  można spędzać, grając w gry edukacyjne z elementami kodowania, planszówki, np.: kalambury. Nasze świetliczaki  uczestniczą w  zajęciach  języka angielskiego.

Lubimy również sobie potańczyć i pośpiewać,a na kole teatralnym dzieci przygotowują przedstawienia teatralne.Uczniowie mają też możliwość odrabiania prac domowych, by w domu odpoczywać i czerpać siły na nowy dzień. Jest również możliwość pomocy w nadrabianiu zaległości edukacyjnych i  przygotowywanie do różnorakich konkursów :recytatorskich, przedmiotowych czy teatralnych.

Joanna Ufa
(kierownik świetlicy)
 
children-ge9658ecb2_1280.png
 
 
Tak spędziliśmy wrzesień w świetlicy
 
A we wrześniu w świetlicy....: 
* zaczynaliśmy dzień tańcami i muzyką ,
* poznawaliśmy nowe słowa i zastanawialiśmy się nad ich znaczeniem, bawiąc się w kalambury,
* odrabialiśmy prace domowe,
* rysowaliśmy, konstruowaliśmy, "gotowaliśmy", "sprzedawaliśmy",
* demaskowaliśmy impostorów,
* pisaliśmy artykuły do gazetki ,
* przygotowywaliśmy do konkursu,
* bawiliśmy się w skojarzenia, w wisielca, ćwiczyliśmy umysł, rozwiązując zagadki,
* zażywaliśmy ruchu na świeżym powietrzu,
* rozwiązywaliśmy konflikty, starając się zrozumieć siebie nawzajem.
 
AmongUs.jpg
 
Warsztaty ceramiczne
Nawiązaliśmy wspólpracę z pracownią ceramiczną "Amfora" przy ul.Dzielnej 1,dzięki temu dwie grupy świetlicowe mogą nauczyć się tam nowych rzeczy i doskonalić swoje umiejętności manualne.
 
Warsztaty_recyklingu_na_etyce_9.jpg
 
 
Warsztaty_recyklingu_na_etyce_13.jpg
 Pozdrowienia_ze_swiatecznych_zajeć_z_ceramiki.jpg
 
Nowy rok szkolny to kolejny sezon koła plastycznego.Podczas  zajęć w świetlicy dzieci wykonują różnorodne prace plastyczne. Motywem pierwszej z nich były wakacje, a tematem: "Wakacyjne wspomnienia w okularach przeciwsłonecznych".
 
 
 
Wakacyjne_wspomnienia_7.jpg
 
Kolejne zajęcia plastyczne w klasie 3a odbyły się pod hasłem "Sprzątanie świata" .Dzieci wykonały plakaty z zasmuconą  Ziemią, na której znajduje się bardzo dużo śmieci.Kontrastował z tym obrazem- widok  uśmiechniętej i posprzątanej planety. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić wszystkich do dbania  o środowisko naturalne.
 
 
 
 
 Wakacyjne_wspomnienia_8.jpg
 
Jesienny klimat...
 
 
Wakacyjne_wspomnienia_9.jpg
Jesień to piękna pora roku,która nastraja do zadumy.Wielość kolorów, które możemy codziennie oglądać,sprzyja działaniom plastycznym.Wykorzystują to na zajęciach świetlicowych uczniowie,którzy swoje obserwacje przelewają na papier i stąd te wspaniałe dzieła.
Tworząc,przy okazji się uczą,rozpoznając róznorodne liście,które wykorzystują do działań plastycznych.
 
    
 
 
Czwartkowe zajęcia świetlicowe to czas na relaks i wyciszenie podczas odpowiednio dobranych ćwiczeń,które dzieci wykonują  pod okiem specjalisty-pani Agaty.
Doświadczenie_ma_znaczenie_2.jpg
Andrzejki w świetlicy
Halloween już za nami.Czas na obchody naszej rodzimej tradycji związanej z magią i wróżeniem podczas wspólnego jesiennego wieczoru.Czy wiecie,o który wieczór chodzi?To oczywiście ANDRZEJKI ! Aby przybliżyć Wam bardziej tę andrzejkową tradycję,przygotowaliśmy w świetlicy andrzejkową dekorację.
 
 
 
 
 

ZAKOŃCZENIE GŁOSOWANIA MAM TALENT_6Proszę Państwa, Zamknęliśmy głosowanie publiczności w ramach tegorocznej edycji konkursu świetlicowego
Mam Talent. Znamy już laureatów.

Jury w składzie: nauczyciele świetlicy, p. Dyrektor i Wicedyrektor oraz p. Kierownik świetlicy oddało swoje głosy.
Kolejne miejsca zdobyli:

    Uczniowie klasy 1 a podczas zajęć świetlicowych wykonali ciekawe prace plastyczne przedstawiające przebiśniegi i ozdobili nimi klasę. Kwiaty wyglądają pięknie.

 

 

 

Światowy Dzień Dinozaura26 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Dinozaura. Z tej okazji świetliczaki z klasy I a i I b przez cały tydzień poznawały tajemnice tych wymarłych zwierząt. Dowiedziały się, w jaki sposób paleontolodzy prowadzą poszukiwania skamielin i na ich podstawie odtwarzają wygląd poszczególnych gatunków dinozaurów. Wyszukiwały informacje na temat wielkości i trybu życia najbardziej znanych dinozaurów roślinożernych i mięsożernych. Z zainteresowaniem poznawały ciekawostki na ich temat. Z entuzjazmem tworzyły prace plastyczne. Niektóre z nich zostały umieszczone na tablicach znajdujących się na szkolnym korytarzu.

 

Świetlica szkolna ogłasza konkurs Mam Talent. W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię, niestety nie będziemy mogli spotkać się na żywo. Pojawił się za to pomysł, aby konkurs przeprowadzić w zmienionej formie. Proponujemy, aby prezentację swojego talentu uwiecznić na nagraniu wideo, następnie umieścić nagranie na dysku Google oraz wysłać link do pliku do p. Ani Biczyk za pośrednictwem dziennika Librus, wraz ze zgodą rodzica lub opiekuna prawnego na opublikowanie nagrania na portalu Facebook. Zgłoszenia zbieramy do 4 grudnia. Po wygaśnięciu terminu zgłoszeń, zbierze się JURY, które w skupieniu i z powagą zapozna się z przesłanymi materiałami oraz wybierze spośród nich najbardziej interesujące talenty, a następnie opublikuje je na szkolnym profilu Facebook. Głosowanie publiczności na najbardziej spektakularny talent odbędzie się w dniach od 7 do 9 grudnia 2020r. w formie zbierania like -ów pod odpowiednim filmem. Wyniki, termin i sposób odbioru nagród poznamy po zamknięciu głosowania. Zachęcamy do udziału w konkursie.

11 listopada to dla Polski jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie z klasy 3c uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali się do uczczenia Święta Niepodległości. Podczas zajęć koła plastycznego dzieci wykonały pracę plastyczną dotyczącą symboli naszej państwowości. Przy okazji wyćwiczyliśmy umiejętność wycinania nożyczkami. Dzieci wycięły biało- czerwone liście dębu, które później umieściliśmy na drzewie wykonanym z brązowej krepiny. Drzewo udekorowało szkolną świetlicę na gazetce ściennej.