Akcje koła wolontariatu

Realizowane akcje:

1. Akcja „Szlachetna Paczka”

2. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – udział w kweście
  3. Pomoc w bibliotece szkolnej – porządkowanie księgozbiorów, przygotowywanie prezentacji, aktualizacja bazy książek itp.
  4. Współdzielnik – pomoc rzeczowa dla naszych uczniów (ubrania, przybory szkolne, zabawki)
  5. Korepetycje Szkolnego Koła Wolontariatu dla uczniów klas 1-4
    Pomoc w nadrabianiu zaległości, przygotowanie do sprawdzianów itp.
  6. Dyżury na korytarzach przy szkolnych toaletach oraz w Kąciku Ciszy
    Pilnowanie porządku oraz bezpieczeństwa podczas przerw
  7. Akcja społeczno-edukacyjna TULIPANY
    Posadzenie 3 tysięcy cebulek odmiany tulipanów odmiany Irena Sendler przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w celu upamiętnienia polskiej działaczki pomagającej Żydom oraz przybliżenia przechodniom  historii Powstania w Getcie Warszawskim.
  8. Akcja społeczno-edukacyjna ŻONKILE
    Rozdawanie na ulicach Warszawy papierowych żonkili będących symbolem szacunku i pamięci o wydarzeniach związanych z wybuchem Powstania w Getcie Warszawskim.

9. „Akcja „Dzieci Dzieciom”
    Pomoc rzeczowa i finansowa na rzecz podopiecznych domów dziecka z województwa mazowieckiego, organizowana przez Fundację ”Polacy Dzieciom”
  10. „Uniwersytet Dzieci”
    (wsparcie podczas organizacji sobotnich warsztatów przyrodniczych, artystycznych i technicznych dla dzieci objętych opieką fundacji)
  11. Bożonarodzeniowe Dni Dobra 2023
    Pomoc w przygotowaniu wydarzenia świątecznego w Domu Matki, organizowane przez Fundację „Inna Przestrzeń”
  12. Pomoc dla uchodźców z Ukrainy
    – Zbiórka żywności, środków higieny osobistej, leków dla uchodźców z Ukrainy
    dla siedziby Polskiego Czerwonego Krzyża oraz do Punktu Konsultacyjnego dla Uchodźców mieszczącego się w Hali Torwar
    – Zbiórka żywności dla Sióstr Dominikanek w Żołkwi na Ukrainie
    – Organizacja paczek żywnościowych, drugich śniadań i wyprawek szkolnych (przybory, piórniki, plecaki itp.) dla nowo przybyłych uczniów z Ukrainy.
    – Akcja PODZIEL SIĘ KANAPKĄ- przygotowanie około 2000 kanapek dla uchodźców przebywających na Dworcu Centralnym podczas ucieczki z okupowanej Ukrainy
    – Organizacja skarbonki w ogólnopolskiej zbiórce środków na rzecz pomocy ofiarom wojny “Ukraino nie zostawimy Cię w potrzebie” (za pośrednictwem strony siepomaga.pl udało nam się zebrać 2185 zł).
    – Zbiórka odzieży dla nowo przybyłych ukraińskich uczniów oraz ich rodzin.
  13. Kwesta „Serce dla Kresów”
    Zbiórka pieniężna na ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego na Kresach na terenie cmentarzy, organizowane przez Fundację Dziedzictwo Kresowe
  14. Akcja „Rodacy-Bohaterom”
    Pisanie kartek i listów pamięci dla Kombatantów i Rodaków z Kresów
  15. Akcja ”Paczka dla zwierzaczka”
    Przygotowywanie świątecznych paczek dla wybranego przez siebie zwierzaka objętego opieką Przytuliska w Głownie
  16. E-wolontariat Schroniska na Paluchu
    Udostępnianie w Internecie akcji pomocowych, tworzenie grafik i haseł promujących działania na rzecz zwierząt
  17. Zbiórka darów dla psów i kotów objętych opieką Towarzystwa OTOZ Animals
  18. Obsługa punktu odżywczego, strefy finishera oraz depozytu podczas zawodów triathlonowych IRONMAN 70.3
  19. Zbiórka darów rzeczowych dla Schroniska na Paluchu
  20. Korepetycje Szkolnego Koła Wolontariatu prowadzone przez uczniów klas 7-8 dla swoich kolegów i koleżanek z klas młodszych (utrwalanie materiału, nadrabianie zaległości oraz pomoc w poprawie ocen).