Dzieje się 2023/24

Dzień Bibliotekarzy

8 maja z okazji Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek uczniowie z klasy 1a na zajęciach świetlicowych wręczyli Pani Justynce wzorowe świadectwo z czerwonym paskiem… Dziękujemy Pani za propagowanie czytelnictwa oraz pomoc w wyborze wspaniałych książek.

3 maja Święto Konstytucji

“Witaj majowa jutrzenko” Z okazji Święta Konstytucji 3 maja na zajęciach w świetlicy wykonaliśmy jeden z symboli narodowych – Kokardę Narodową.

12 kwietnia – Dzień Czekolady

Dzień czekolady na zajęciach świetlicowych w klasie 1a był z pewnością słodkim dniem. Uczniowie zrobili apetyczne donaty z polewą albo posypką czekoladową. Nie zabrakło również cukierków czekoladowych. Na koniec potańczyliśmy do słynnej piosenki „Chocolate”.

20 kwietnia – Dzień Ziemi

20 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.  Z tej okazji w klasie 2a obejrzeliśmy film edukacyjny o Naszej Planecie. Mogliśmy dowiedzieć się jak o nią dbać i przypomnieć sobie zasady segregacji odpadów. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną – Matkę Ziemię widzianą z kosmosu.

19.04.1943 ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

Na zajęciach w świetlicy klasa 2a włączyła się w akcję “Żonkile”. Pamiętamy o Powstaniu w Getcie Warszawskim.

Gala rozdania nagród za konkurs teatralny

12 kwietnia odbyła się uroczysta gala rozdania nagród za konkurs teatralny w MDK MURANÓW. W tym roku otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE za przedstawienie “Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.” Mogliśmy obejrzeć fragmenty występów wybranych grup teatralnych, dzieci odebrały dyplomy za występ, a nauczyciele podziękowania.

Wielkanoc

Zaczynamy zdobić pisanki, zające i kurczaki symbolizują zbliżające się Święta Wielkanocne. Przyroda budzi się do życia. Za oknami giną już widoki Zimy, więc w naszej szkole i w salach również jej już nie zobaczymy. Na zajęciach w świetlicy tematyka wiosenno – wielkanocna.

XVIII edycja konkursu teatralnego w Młodzieżowym Domu Kultury Muranów

Jesteśmy po występie na XVIII edycji konkursu teatralnego w Młodzieżowym Domu Kultury Muranów. Aktorzy dali z siebie wszystko, teraz czekamy na wyniki.

Wiosenne kwiaty

Po kilku tygodniach prób do przedstawienia na Dzień Otwarty wracamy do stałego rytmu zajęć. Dziś na zajęciach plastycznych w 2a zrobiło się trochę wiosennie. Przy użyciu krepiny, kubeczków jednorazowych, patyczków do szaszłyków dzieci wykonały Hiacynty. Szkoda, że nie pachną…

Dzień Kobiet i Mężczyzn

Nieodłącznym elementem Dnia Kobiet stały się tulipany. Z tej okazji klasa 2a na zajęciach plastycznych wykonała kwiaty. Wszystkim Paniom życzymy pięknych bukietów, a Panom kwiatów dobrych słów i podziękowań. 

Dzień Misia Polarnego

27 lutego w świetlicy obchodziliśmy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Korzystając z ładnej pogody zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu.

Dzień Otwarty

20 lutego w ramach Dnia Otwartego w naszej szkole nauczyciele świetlicy przygotowali przedstawienie teatralne. Dzieci obejrzały spektakl “Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” nawiązujący do pierwszego długometrażowego filmu Walta Disneya. Świetlica zamieniła się w bajkowo udekorowaną salę teatralną, a aktorzy otrzymali owacje na stojąco.

Walentynki

Walentynki to święto nie tylko dla zakochanych. To dzień życzliwości, szacunku, miłości i przyjaźni. Warto je spędzić i celebrować z bliskimi sercu osobami. Świeliczaki z klasy 1b i 2a bardzo się postarali i włożyli dużo pracy, by wykonać walentynkowe serduszka.

Dzień Pizzy

9 lutego klasa 1a świętowała Dzień Pizzy. Prace plastyczne wyglądają tak realnie, że chce się je jeść.

Bal Karnawałowy

Szkolny Bal Karnawałowy odbył się w pastelowo- cukierkowych barwach.Dekoracje przygotowali nauczyciele świetlicy. Dzieci mogły tańczyć, brać udział w konkursach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Uczestnicy balu mogli również zaprezentować swoje przebrania. Każdy miał wyszukany, jedyny i niepowtarzalny strój. Wszystkim udzielił się Kolorowy zawrót głowy

Ferie zimowe

Klasa 2a wykonała zimowe krajobrazy przy użyciu kredek woskowo akwarelowych. Zimą możemy podziwiać piękne widoki. Ferie zimowe tuż tuż… pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu.

Krajobrazy zimowe

Przyjdź do nas zimo ze śniegiem ………………….! Czekając na przyjście prawdziwej zimy, uczniowie z klasy 3a, podczas zajęć świetlicowych, wykonali prace plastyczne, przedstawiające zimowe krajobrazy.

Szkoły Pełne Talentów

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w Akcję Szkoły Pełne Talentów. Wszystkie nagrody dotarły do naszej szkoły . 

Warsztaty świąteczne

Warsztaty świąteczne klasy 1a i 2a na zajęciach w świetlicy. Dzieci wykonały świąteczne obrazki z bombkami oraz Gwiazdę Betlejemską – stroik do powieszenia na drzwi .Coraz bliżej Święta…

Mam Talent 2023

6 grudnia jak co roku odbył się Świetlicowy Mam Talent. Jury po burzliwych obradach przyznało nagrody za występ: I miejsce Aron kl.3a – kostka Rubika Kalina kl.4a – gimnastyka artystyczna Weronika kl.3a – pianino Nina kl.4a – śpiew Gabriela i Agata kl.4 a – pokaz zręcznościowy (z kubkami) II miejsce Alicja i Stefania kl.2a –
+ Read More

Mikołajki w Świetlicy

Sezon świąteczny w świetlicy uważamy za otwarty. Nasze dzieci od dziś, każdego kolejnego dnia mogą poczuć klimat mikołajowej krainy .6 grudnia upłynął w magicznym klimacie. Z racji tego, że wszystkie nasze dzieci były grzeczne Mikołaj zostawił coś pod choinką. Niespodzianka sprawiła im ogromną radość. Był to wyjątkowy dzień.

Zimowe zabawy na śniegu

Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…

Maraton z Waltem Disneyem

Większość osób bawiło się na zabawach andrzejkowych, my spędziliśmy ten wieczór inaczej. Z okazji przypadającego w tym roku 100 lecia wytwórni Walta Disneya odbył się Świetlicowy Maraton filmowy. Mogliśmy obejrzeć krótkometrażowy, czarno- biały film z Myszką Mickey, Króla Lwa oraz starą wersję Księgi Dżungli. Jak w prawdziwym kinie nie zabrakło popcornu i zgaszonego światła. Dzieci
+ Read More

Idą Święta

Gorączka świąteczna powoli ogarnia naszą szkołę. Z tablic pospadały jesienne dekoracje niczym liście z drzew. Na zajęciach w świetlicy zaczynamy tworzyć świąteczne prace plastyczne. W salach pojawiają się dekoracje i słychać dźwięki świątecznych piosenek.

Słoneczko Życzliwości

Słoneczko Życzliwości na zajęciach świetlicowych w klasie 1a

Dzień Życzliwości

 W Dniu Życzliwości pozdrawiamy i wysyłamy kolorowe emotki. Świetliczaki z klasy 2a 

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Z tej okazji uczniowie z klasy 3a podczas zajęć świetlicowych wykonali plakat na temat życzliwości, która zmienia świat.  Uśmiech, miły gest, dobre słowo i pomocna dłoń mogą wiele zdziałać.   Znajdź się wśród życzliwych!!!.

Kolejna nagroda za Talenciaki

Udało nam się zebrać wszystkie potrzebne Talenciaki na kolejną nagrodę.Dziekujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie ?  Zbieramy dalej,akcja trwa do 5 listopada.

Święto Latawca

Dziś w naszej szkole odbyło się Święto Latawca. Nauczyciele świetlicy przygotowali dla przedszkolaków czas pełen zabawy i tańca. Był quiz o latawcach, pokaz przyniesionych przez przedszkolaki latawców, za które otrzymały nagrody i dyplomy od jury w składzie p. dyrektor Ewy Kalińskiej, p. wicedyrektor Jolanty Dankowskiej oraz p. Justyny Kuleszy z naszej biblioteki szkolnej. Na zakończenie
+ Read More

Barwy jesieni

Listopad zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim słota i szaruga. Uczniowie z klasy 3a podczas zajęć świetlicowych zatrzymali piękno jesieni w swoich pracach. Ozdobili drzewa liśćmi w jesiennych barwach.

Ceramika

Oto efekty pracy uczniów z klasy 3a w pracowni ceramicznej Amfora:

Zajęcia ceramiczne w pracowni Amfora

Uczniowie z klasy 3a podczas zajęć ceramicznych w pracowni Amfora lepili przedmioty z gliny, a następnie je malowali. Teraz czas na wypalenie prac w piecu.

Dzień Nauczyciela

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z klasy 3a podczas zajęć świetlicowych przygotowali laurki dla swojej Pani.

Talenciaki

Drodzy Rodzice i Uczniowie, udało nam się zebrać 600 Talenciaków na pierwszą nagrodę. Zbieramy dalej i dziękujemy za zaangażowanie.

Jesienne przetwory

“Zapachy jesieni zamknięte w słoikach” – prace uczniów z klasy 3a wykonane podczas zajęć świetlicowych.

Jesień wkroczyła w nasze progi

Jesień wkroczyła w nasze progi. Na zajęciach plastycznych w świetlicy dzieci z 2a wykonały pracę z przyniesionych przez siebie zbiorów – liści, kasztanów i żołędzi.

Piknik Jesienny

30 września w naszej szkole odbył się Piknik Jesienny. Nie zabrakło pysznego jedzenia, były konkursy, jesienne fryzury , rękodzieła, fotobudka oraz grill. Stoiska poszczególnych klas były pięknie udekorowane barwami Jesieni i jej symbolami.

Akcja Szkoły Pełne Talentów

Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w akcji Szkoły Pełne Talentów.  Za każde zakupy w sklepach Lidl i wydane tam 50 zł – w tym jeden owoc lub warzywo, otrzymujemy “Talenciaka”. Zebrane Talenciaki zamienimy na nagrody. Na chwilę obecną mamy na koncie 285 Talenciaków. Zachęcamy do udziału!

30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata

W dniach 15 – 17 września 2023 r. przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.  Uczniowie z klasy 3a podczas zajęć świetlicowych przygotowali plakat pod hasłem “Ziemia w naszych rękach”.

Wakacje już za nami

Wakacje już za nami.Zatrzymaliśmy nasze wspomnienia i na zajęciach w świetlicy wykonaliśmy krajobrazy z nad morza. Przy pracy używaliśmy piasku, kamyków i muszelek. Powoli witamy Jesień, która w tym roku mocno przypomina o lecie i zaczyna mienić się różnymi barwami. Pojawiają się też grzyby.

Uroczyste przyjęcie nowych uczniów klas pierwszych do grona świetlicy

15 września odbyło się uroczyste przyjęcie nowych uczniów klas pierwszych do grona świetlicy. Przygotowano moc atrakcji, były zabawy ruchowe, muzyczne, taneczne i wiele innych. Każdy nowy “Świetliczak” otrzymał pamiątkowy medal oraz moc upominków  Jesteśmy z WAS dumni i czujemy MOC.

Pracownia ceramiczna “Amfora”

Po wakacyjnej przerwie wracamy do zajęć w pracowni ceramicznej “Amfora”. Dzieci lepiły miseczki, zwierzątka i inne – prace według własnych pomysłów.

Dzień kropki

Dzień kropki, dniem kreatywności, zabawy i odwagi…to wesoły czas, dziś każdy świetliczak mógł poczuć się wyróżniony i ważny…

Wspomnienia z wakacji…

Piękna pogoda sprzyja wspomnieniom z wakacji…Uczniowie z klasy 1a na zajęciach świetlicowych przygotowali magiczne okulary dzięki, którym mogli wrócić do wakacyjnych chwil…

Jeszcze czujemy lato

Jeszcze czujemy lato, zatem letnie świetlicowe zajęcia plastyczne i sportowe odbywają się na świeżym powietrzu.

Witajcie po wakacjach

Witajcie po wakacjach, mamy nadzieję, że wypoczęliście i z zapałem ruszycie do nowych wyzwań. Jak zauważyliście w świetlicy zmiany… świeżo pomalowane ściany, nowe stoliki i krzesełka, mięciutkie dywany i ogrom nowych zabawek…A to wszystko, żeby stworzyć dla Was miłą i domową atmosferę.

Skip to content