Dzieje się 2022/23

Od ziarenka do bochenka

Klasy 1a,2a,3b oraz oddział przygotowawczy – dzieci z Ukrainy uczestniczyły w wycieczce od “Ziarenka do bochenka” w miejscowości Kawęczyn. Mogliśmy się dowiedzieć ciekawych rzeczy o pracy kowala, zobaczyć i wypróbować jak powstawał chleb, byliśmy z wizytą u Danieli w lesie, uczestniczyliśmy w zajęciach w szkole jednoizbowej oraz mogliśmy zobaczyć jak żyli i mieszkali ludzie, a
+ Read More

Świetlicowy Dzień Dziecka

Na boisku szkolnym odbył się dziś Świetlicowy Dzień Dziecka. Nie zabrakło tańca, zabaw i konkursów. Na dzieci czekał dmuchaniec, stoiska z wiatrołapaczami, tatuażami, watą cukrową, balonami, zadaniem matematycznym oraz kolorowanki. Mogliśmy również podziwiać pokaz taneczny dziewczynek przygotowany przez instruktorkę Szkoły Endorfina.

Przedstawienie “Witajcie w naszej bajce”

Klasa 1a wystąpiła z przedstawieniem “Witajcie w naszej bajce” dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Z rąk Pani Dyrektor Ewy Kalińskiej otrzymaliśmy oficjalne gratulacje, podziękowania oraz statuetkę Brązowej Weny. “W naszej bajce” Kubuś Puchatek zapewnił nam “małe co nie co”.

Nagroda za konkurs teatralny

21 kwietnia na Uroczystej Gali w MDK Muranów odebraliśmy nagrodę – statuetkę i dyplom Brązowej Weny za zajęcie 3 miejsca za spektakl “Witajcie w naszej Bajce”. Delegacja z kl.1 a mogła obejrzeć również występy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu teatralnego.

80 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Z okazji 80 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim klasa 1 a włączyła się do akcji Żonkile. Na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonaliśmy żonkile z foremek. Pamiętamy.

Konkurs świetlicowy “Mistrz Ortografii”

Ktoś pięknie rysuje, ktoś świetnie liczy, inny znów regularnie ortografię ćwiczy! Uczniowie klas II-IV przez trzy dni zmagali się z ortograficznymi zadaniami o dwóch poziomach trudności. Oto grupa zwycięzców świetlicowego  konkursu MiSTRZ ORTOGRAFII! Gratulujemy i zapraszamy do udziału w  kolejnych  zawodach  organizowanych przez świetlicę szkolną. Tym razem szukamy mistrza w odnajdywaniu różnic na obrazkach. Zapraszamy,
+ Read More

Kodowanie

Kodowanie – wielkanocne dyktando graficzne na zajęciach w świetlicy. Dzieci przy pomocy szyfru wykonały świąteczny obrazek.

Zające wielkanocne

Zające wielkanocne w kl.1a. Na zajęciach w świetlicy wykonaliśmy zające z ubraniami z serwetek z motywami wiosenno- wielkanocnymi. 

Wyniku konkursu teatralnego

Dzieci uczęszczające do Świetlicy szkolnej z klas 1a,3a i 3 b otrzymały III miejsce- Brązową Venę za przedstawienie ” Witajcie w naszej Bajce”. Gratulujemy.

Konkurs teatralny

22 marca grupa świetliczaków wzięła udział w konkursie teatralnym w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów organizowanym przez Młodzieży Dom Kultury Muranów. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt: “Witajcie w naszej bajce”. Emocji było bez liku. Mieliśmy również możliwość uczestniczenia jako widzowie w przedstawieniu prezentowanym przez innych uczestników konkursu. Trzymamy kciuki za naszych aktorów.

Wielkanocne prace plastyczne

Klasy 1a i 3a na zajęciach w świetlicy wykonały dziś wielkanocne prace plastyczne. Szykujemy się do Świąt.

Ceramika

Dzisiaj w pracowni ceramiki Amfora wykonujemy kolejny etap naszej pracy czyli malowanie. Za pomocą tradycyjnego pędzla nakładamy kolory na przedmioty wcześniej wypalone w biskwit. Dzięki temu nasze niepowtarzalne kształty staną się wyjątkowe. Jest to bardzo precyzyjny i wymagający etap.

Pracownia ceramiczna “Amfora”

Ponownie rozpoczęliśmy projekt we współpracy z pracownią ceramiczną. “Amfora” jest miejscem do którego dzieci chętnie uczęszczają na zajęcia. Powstają tutaj twórcze i oryginalne prace.

Zajęcia ceramiczne w pracowni “Amfora”

Po powrocie z ferii zimowych wróciliśmy na zajęcia w pracowni ceramicznej “Amfora”. Dziś dzieci lepiły zające wielkanocne. Powoli szykujemy się do Świąt.

Zajęcia z ceramiki

Nasze kolejne kreatywne zajęcia w pracowni ceramiki Amfora. W doskonałej atmosferze i pod opieką pani instruktor dzieci tworzyły prace związane z Wielkanocą. Wiosna zbliżają się wielkimi krokami. Tym razem z gliny powstawały wielkanocne zajączki.

Bal Karnawałowy

Po dłuższej przerwie dzieci mogły uczestniczyć we wspólnym Balu Karnawałowym. Przebrani w bajkowe stroje mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne oraz uczestniczyć w konkursach. Dekoracja nawiązywała do bajki Madagaskar, a tematem całej zabawy był tekst piosenki: “Wyginam śmiało ciało”.

Bezpieczne ferie zimowe

Po czasie intensywnej pracy i nauki czas na zasłużony wypoczynek. Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. 

Grudzień w świetlicy

Minęła gorączka świątecznych przygotowań. Był to intensywny czas dla nas wszystkich. Teraz czekamy na Święta Bożego Narodzenia i zasłużony wypoczynek. Wszystkim życzymy wspaniałych prezentów, spędzenia czasu w gronie najbliższych oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku.

Jesień w świetlicy

Jesień w świetlicy za nami. Powstało wiele prac plastycznych, były zabawy na boisku, taniec, uczestniczyliśmy w dniu Bajek i Baśni, a nawet pierwszy śnieg, który pozwolił nam na pierwsze zimowe zabawy.

Przedszkolaki w świetlicy

5 grudnia przedszkolaki odwiedziły naszą szkołę, uczestniczyły w różnych zajęciach. W świetlicy wykonały prace plastyczne oraz tańczyły do świątecznych piosenek.

Szkoły Pełne Talentów

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I RODZICOM za zaangażowanie w Akcję Szkoły Pełne Talentów. Dotarła do nas kolejna nagroda za zebrane Talenciaki. Dziękujemy.

Prezenty od św. Mikołaja

Dziękujemy bardzo św. Mikołajowi, który z pomocą Elfów z Rady Rodziców zostawił nam nowy stół do tenisa stołowego oraz gry i zabawki. Dzieci ze świetlicy szkolnej.

Mam Talent

Tradycyjnie jak co roku,6 grudnia w Mikołajki odbył się świetlicowy Mam Talent. Jury przyznało nagrody i miejsca w kilku kategoriach: Gra na instrumencie Weronika kl.2a – pianino – I miejsce Zofia kl.2a – II miejsce Kostka Rubika Piotr kl.4b – I miejsce Taniec Marina kl.4a – I miejsce Marta kl.2a i Aleksandra kl.3b – II miejsce
+ Read More

Warsztaty plastyczne na kiermaszu świątecznym

Na warsztatach plastycznych w świetlicy, w ramach Kiermaszu świątecznego w szkole,  dzieci wykonały torebki prezentowe – Renifery oraz zawieszki na choinkę – Aniołki

Szkoły Pełne Talentów

Dziś zakończyliśmy zbieranie Talenciaków przeznaczonych na nagrody dla szkół. Naszej Szkole udało się zebrać 1500 Talenciaków. Dzięki temu mogliśmy zamówić dwie nagrody wybrane z katalogu. Czekamy również na losowania głównych nagród, które odbędą się jeszcze 18 i 25 listopada. Serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I RODZICOM za zaangażowanie w akcję Szkoły Pełne Talentów i dziękujemy za
+ Read More

Pasowanie na świetliczaka

W Świetlicy Szkolnej odbyło się uroczyste przyjęcie nowych uczniów do grona świetliczaków. Była zabawa taneczna, konkursy, quiz wiedzy o szkole, zabawy integracyjne oraz test wytrzymałości – jedzenie cytryny z uśmiechem na ustach. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe medale i zostały pasowane na świetliczaka.

Skip to content