Spotkanie autorskie z Małgorzatą J. Berwid

Pedagożka , scenarzystka audycji TV i radiowych. Mama Chrzestna Kulfona i Moniki, Budzika, autorka Molików Książkowych . Pisze piosenki (wydała 2 płyty), recenzje. Prowadzi w soboty, w Radiu Dla Ciebie, autorską audycję upowszechniającą kulturę i czytelnictwo pt.: – CIOTKA KSIĄŻKULA ZAPRASZA….

Dwukrotnie nominowana do nagrody IBBY. Jest laureatką wielu nagród m.innymi: Pegazik PTWK, statuetka Cała Polska Czyta Dzieciom , statuetka Fundacji Promień Słońca i kilkanaście lat temu otrzymała Order Uśmiechu – od Dzieci.

6 czerwca mieliśmy okazję poznać Panią Berwid podczas spotkania,w którym uczestniczyła kl.4b.Okazją do rozmowy była niezwykła książka autorki pt.”Wojenne lalki Marysi”,w której opisała jakże trudną okupacyjną rzeczywistość tak, jak widziała ją mała dziewczynka u progu wieku szkolnego. 

Poruszająca historia przedstawiona przez p. Berwid, opatrzona jej komentarzem i materiałem filmowym na długo zostanie w naszej pamięci.

Skip to content