Uroczystości patriotyczne w naszej szkole

Ostatni tydzień przebiegał w naszej szkole pod znakiem wielu uroczystości o charakterze patriotycznym.
Rozpoczęliśmy apelem z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, podczas którego wspólnie wykonaliśmy nasz hymn, po nim Pani Wicedyrektor podkreśliła, słowem wstępu, istotę wolności, solidarności i dbałości o to, by zawsze pamiętać o tych, dzięki którym możemy celebrować te wartości. Następnie klasa 7a przybliżyła nam trudne losy naszej ojczyzny.
Kolejną, już na stałe goszczącą w naszej społeczności, uroczystością był Przegląd Pieśni Patriotycznych. 16 listopada każda z klas zabrała nas w różne okresy naszej historii, prezentując pieśni i piosenki z wybranych czasów. Były te bardziej znane, takie jak „Marsz Pierwszej Brygady”, ale i te, których młodzi ludzie raczej nie mają okazji usłyszeć, m.in. tak ważny tekst dla pokolenia lat 80 ,czyli : „Mury” .Śpiewano tę pieśń podczas stanu wojennego i stała się ona hymnem Solidarności. Koncert zakończyły podziękowania Pani Dyrektor i wręczenie dyplomów wszystkim występującym.

Skip to content