Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy Dzień Czytania Tolkiena. Inicjatorami święta są członkowie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Sociery), dzięki którym pierwsze obchody Światowego Dnia Czytania Tolkiena miały miejsce w 2003 roku. W ramach tych obchodów zorganizowaliśmy rozgrywki czytelnicze dla klas siódmych, podczas których uczniowie mieli zdobyć skarb smoka Vahaara oraz przejść cztery bram wiedzy. Zadanie nie było łatwe, gdyż mapa, która wskazywała kolejne miejsca prowadzące do skarbu, zawierała zagadki, ale i pułapki, w które łatwo było wpaść. Najlepiej radzili sobie ci ,którzy świetnie znali “Hobbita” oraz byli dobrymi strategami.

Wyniki naszej gry czytelniczej:

  • I miejsce – klasa 7a
  • II miejsce – klasa 7b
  • III miejsce ex aequo- klasy 7c i 7d

Skip to content