Aktualności 2022/23

Wakacje

Wakacje to czas spontaniczności i spokoju, oraz beztroskiej zabawy, dlatego zachęcamy do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

Konkurs wiedzy przyrodniczo – ekologicznej

16 czerwca odbył się etap finałowy konkursu wiedzy przyrodniczo – ekologicznej dla klas 1-3, w którym wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas, wyłonieni w etapie klasowym.  Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Jan Szymczyk z klasy 3a II miejsce – Julia Wojciechowska z klasy 3b III miejsce – Evdokiya Kazennova z klasy 2a Wyróżnienie – Zenon Filipczak
+ Read More

Lekturki spod chmurki

Uczniowie z klasy 3b zrealizowali III Moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego “Czytam z klasą lekturki spod chmurki” –  Podróże po świecie. Dzieci samodzielnie przeczytały książkę “Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Lofting. Rozwiązywały zadania w lekturniku oraz quizy, zagadki i łamigłówki, sprawdzające znajomość treści czytanej lektury. Poznały Afrykę – kolebkę ludzkości, jej strefy klimatyczne, najwyższe góry
+ Read More

Sukces Amelii Fascinari z klasy 3b

16 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom Małej Olimpiady Matematycznej “Wzorowy Matematyk” w Szkole Podstawowej nr 65. Amelia Fascinari z klasy 3b odebrała dyplom i nagrodę za zajęcie 3 miejsca w etapie finałowym – warszawskim.

Wycieczka na Mazury

Wakacje tuż, tuż, a nasi uczniowie już teraz korzystali z pięknej pogody oraz uroków przyrody naszych malowniczych Mazur.

Mistrzostwa Polski w czwórboju lekkoatletycznym

Przygoda z Mistrzostwami Polski za nami. Bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 1000 metrów – w skrócie czwórbój lekkoatletyczny w tej rywalizacji nasza szkoła zajęła IX miejsce podczas Mistrzostw Polski które odbyły się w Aleksandrowie Łódzkim Tymek, Janek, Stasiek, Bruno, Kuba, Krzysiek- jesteśmy  z Was dumni. Za wsparcie finansowe dziękujemy
+ Read More

Wolontariusze naszej szkoły – IRONMAN 70.3

Wolontariusze naszej szkoły mają za sobą kolejne doświadczenie. Podczas odbywających się 11 czerwca zawodów triathlonowych IRONMAN 70.3 prowadzili Strefę Finishera oraz byli odpowiedzialni za obsługę punktu odżywczego i depozytu. Jesteśmy z Was dumni i do zobaczenia za rok!

Projekcie pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”

Klasa 2a brała udział w projekcie pod patronatem  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.  Dzieci zapoznały się z fauną i florą Morza Bałtyckiego , gatunkami pod ochroną oraz problemami związanym  z ekologią. Uczniowie otrzymali również książki i inne upominki.

Najmłodsza Akademia Językowa – finał projektu

Klasa 2a uczestniczyła  w projekcie  Najmłodszej Akademii Językowej. Konkursy i quizy pomagały utrwalić zasady ortografii.  W nagrodę każdy młody student otrzymał indeks z naklejkami, biret Akademii oraz  upominki.

Klasy 1p i 3b w Kawęczynie

Biesiada

Przedstawiciele klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 210 uczestniczyli w Kreatywnej Biesiadzie WARSA i SAWY. Uczniowie wraz z nauczycielami podczas pikniku naukowego obejrzeli MINI TALENT SHOW oraz mieli zagwarantowany szereg atrakcji oraz warsztatów. Mnóstwo pozytywnej energii, dużo ciekawych stanowisk i radosnych zabaw. Do tego slodkie przekąski. Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 158 za zaproszenie. Bawiliśmy
+ Read More

Informacja o wynikach Warszawskich Konkursów Multimedialnych

Informacja o wynikach Warszawskich Konkursów Multimedialnych

Od ziarenka do bochenka

Klasy 1a,2a,3b oraz oddział przygotowawczy – dzieci z Ukrainy uczestniczyły w wycieczce od “Ziarenka do bochenka” w miejscowości Kawęczyn. Mogliśmy się dowiedzieć ciekawych rzeczy o pracy kowala, zobaczyć i wypróbować jak powstawał chleb, byliśmy z wizytą u Danieli w lesie, uczestniczyliśmy w zajęciach w szkole jednoizbowej oraz mogliśmy zobaczyć jak żyli i mieszkali ludzie, a
+ Read More

Świetlicowy Dzień Dziecka

Na boisku szkolnym odbył się dziś Świetlicowy Dzień Dziecka. Nie zabrakło tańca, zabaw i konkursów. Na dzieci czekał dmuchaniec, stoiska z wiatrołapaczami, tatuażami, watą cukrową, balonami, zadaniem matematycznym oraz kolorowanki. Mogliśmy również podziwiać pokaz taneczny dziewczynek przygotowany przez instruktorkę Szkoły Endorfina.

Rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Ziemi – akcja „Miasto to nie śmietnik”

Z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję pod hasłem „Miasto to nie śmietnik” mającą na celu apel do mieszkańców miasta o zaprzestanie wyrzucania resztek pożywienia na osiedlowe trawniki. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać plakat. Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Krystian J. (kl. 8b) II miejsce – Magdalena G. (kl. 7a)
+ Read More

Mistrzostwo Mazowsza

‼️ Jedziemy na Mistrzostwa Polski Reprezentacja naszej szkoły zdobyła Mistrzostwo województwa mazowieckiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców Tymek, Janek, Stasiek, Bruno, Kuba, Krzysiek – trzymamy za Was mocno kciuki podczas Mistrzostw Polski.

II miejsce w Warszawie

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Warszawy w czwórboju lekkoatletycznym chłopców w kategorii Dzieci.

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka klasy 1p i 3b udały się do Parku Fosa na piknik i plac zabaw. Po drodze zjedliśmy pyszne lody w lodziarni Roszki przy ul. W. Andersa 37. To był wspaniały dzień pełen beztroskich zabaw w otoczeniu pięknej przyrody.

Spacer klasy 8A

Młodzież z klasy 8 a przeszła 30 maja 2023 r. trasą, na której wciąż widoczne są ślady walk z okresu II wojny światowej. Świadomość, że w miejscu, w którym dziś toczy się normalne życie , świstały kule i o przeżycie walczyli ludzie tacy jak my, sprawia, że ich cienie nabierają niemalże realnych kształtów i stają
+ Read More

Święto Szkoły

Pierwszaki z okazji Święta Szkoły szukały śladów historii na Muranowie. Okazało się że to, co najbliższe bywa niezauważone. Już wiedzą gdzie jest Arsenał, Skwer Niedźwiedzia Wojtka, mural Zamenhofa, granica Getta, Polin.

Święto Szkoły

30 maja, z okazji Święta Szkoły klasy 2a i 3a udały się na rajd szlakiem historii Warszawy. Na trasie znalazły się m.in.: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, pomnik Bohaterów Getta, pomnik Poległych w Walce, mural Ludwika Zamenhofa, skwer Niedźwiedzia Wojtka, pomnik Kobietom Powstania Warszawskiego, pomnik Powstania Warszawskiego. Po mozolnym marszu dzieci odpoczęły w parku Krasińskich.

IV miejsce w Warszawie

Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Warszawy w piłce nożnej chłopców w kategorii Dzieci.

“Otwarcie Zespołu Boisk”

Burmistrz Dzielnicy Śródmieście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście serdecznie zapraszają na oficjalnie „Otwarcie Zespołu Boisk” przy ul. Emilii Plater 29 w dniu 27 maja 2023 o godzinie 12:00.

Parki Narodowe w Polsce

Parki narodowe tworzy się w celu zachowania roślin, zwierząt i przyrody nieożywionej w postaci niezmienionej przez człowieka. Uczniowie z klasy 3b na lekcjach przyrody poznali 23 parki narodowe utworzone na terenie Polski. Wykonali lapbooki na temat tych parków.

3b w teatrze Capitol

18 maja uczniowie z klasy 3b obejrzeli spektakl “#Kopciuszek” w teatrze Capitol. Była to współczesna interpretacja klasycznej baśni Braci Grimm pt.:”Kopciuszek”.  Musical poruszał problem nastolatków zatopionych w świecie Internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości. Po spektaklu uczniowie powiedzieli, że to najlepsza sztuka, jaką oglądali.

Wycieczka do Łazienek Królewskich

Klasa 2a w piękny, słoneczny piątek wybrała się na wycieczkę do Łazienek Królewskich na lekcje w terenie. Podczas lekcji plenerowej „Na tropie śladów” uczniowie poznali niezwykłą faunę parku. Dzięki mapie odkryli ślady i tropy, jakie w łazienkowskich ogrodach pozostawiają bezkręgowce, ssaki oraz ptaki. W odkrywaniu tajemnic łazienkowskiego ogrodu pomogły otrzymane lupy oraz lornetki.

Warszawska Akcja “Lato w Mieście” 2023

Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i
+ Read More

Szkolny Serwis Rowerowy

Uczniu, przygotuj swój rower na aktywne dojazdy ze Szkolnym Serwisem Rowerowym!  We wtorek 16 maja w godzinach od 7:30 do 15:30 będzie możliwość bezpłatnego przeserwisowania jednośladu na terenie naszej szkoły w ramach kampanii Rowerowy Maj. Przyprowadź swój pojazd, a serwisanci sprawdzą jego stan techniczny, dokonają drobnych napraw, a także odpowiedzą na nurtujące Cię pytania związane
+ Read More

Dzień Otwarty w Państwowym Ognisku Artystycznym

15 maja 1a wzięła udział w Dniu Otwartym w Państwowym Ognisku Artystycznym . Dzieci uczestniczyły w różnych warsztatach. Najciekawsze okazały się……wszystkie. Wizyta w pracowni malarskiej, garncarskiej, biżuterii artystycznej to ciekawe źródła wiedzy z różnych dziedzin. Bursztyn się pali, jak sprawdzić, że bursztyn to bursztyn, koło garncarskie wcale nie potrzebuje nóg, malarz przy sztalugach stoi a
+ Read More

Brązowy medal w WOM

Zdobywamy brązowy medal w Warszawie. Reprezentując Sportowe Śródmieście nasze dziewczęta zajęły III miejsce w piłce nożnej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. 

Rowerowy Maj

RoweLOVE szaleństwo w naszej szkole trwa w najlepsze. #RowerowyMaj

Konstytucja 3 Maja 1791 roku

Przed nami majowe święta: 1 maja – Święto pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 mają – Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie klasy 2a chcąc uczcić te ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia, na zajęciach świetlicowych wzięli udział w zajęciach poświęconych historii i obchodom majowych świąt. Podczas zajęć uczniowie wykonywali kotyliony i biało
+ Read More

Stołówka szkolna

W zakładce Stołówka znajdują się informacje na temat nowego ajenta stołówki szkolnej. Stołówka

Klasa 3b w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

6 kwietnia uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w lekcji przyrody “Zwierzaki i ich dzieciaki” w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich. Poznali rodziny zwierząt leśnych i ich zwyczaje. Dowiedzieli się, jak długo trwa dzieciństwo różnych gatunków zwierząt i kto opiekuje się potomstwem.

Medale w zawodach w lekkoatletycznych

Zakończone zawody lekkoatletyczne to kolejne medale naszych uczniów w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży: złoto – sztafeta 4x100m dziewczęta,  srebro – bieg na 100m Iza, bieg na 300m Rozalia, bieg na 200m Wiktoria, bieg na 100m Jasiek, brąz – skok w dal Janek, sztafeta Olimpijska chłopców, bieg na 1000m Janek,

Złoty medal w czwórboju lekkoatletycznym

Zdobywamy złoty medal w Mistrzostwach Śródmieścia w czwórboju lekkoatletycznym chłopców w kategorii Dzieci nasza szkoła będzie reprezentowała  Sportowe Śródmieście podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Przedstawienie “Witajcie w naszej bajce”

Klasa 1a wystąpiła z przedstawieniem “Witajcie w naszej bajce” dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Z rąk Pani Dyrektor Ewy Kalińskiej otrzymaliśmy oficjalne gratulacje, podziękowania oraz statuetkę Brązowej Weny. “W naszej bajce” Kubuś Puchatek zapewnił nam “małe co nie co”.

Siatkarskie nadzieje trenują z Mistrzem

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  turnieju “Siatkarskie nadzieje trenują z Mistrzem” pod patronatem Zagumny Volleyball Academy medale zawodnikom wręczyła Pani Magdalena Wojciechowska – Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

Nagroda za konkurs teatralny

21 kwietnia na Uroczystej Gali w MDK Muranów odebraliśmy nagrodę – statuetkę i dyplom Brązowej Weny za zajęcie 3 miejsca za spektakl “Witajcie w naszej Bajce”. Delegacja z kl.1 a mogła obejrzeć również występy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu teatralnego.

Akcja społeczno- edukacyjna ŻONKILE

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję społeczno- edukacyjną ŻONKILE upamiętniającą 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku byliśmy również organizatorami sztabu dla wolontariuszy, którzy rozdawali papierowe kwiaty. Dla nas to najpiękniejsza lekcja historii z płynącą nauką, by zawsze szanować ludzkie życie i każdego człowieka…

Hodowla fasoli w 3b

Podczas zajęć edukacji przyrodniczej uczniowie z klasy 3b założyli na parapecie w klasie hodowlę fasoli. Codziennie obserwowali wzrost i rozwój swoich roślin. Dbali o nie, dolewając odpowiednią ilość wody do słoików. Dowiedzieli się, że do wzrostu rośliny potrzebują wody, światła, powietrza i odpowiedniej temperatury.

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi pod hasłem “Zainwestuj w naszą planetę”. Z tej okazji uczniowie z klasy 3b wykonali plakaty mające na celu uświadomienie, jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi ma każdy człowiek.

Lekcja 3a w Zamku Królewskim

We wtorek 18 kwietnia klasa 3a miała lekcję w Zamku Królewskim. Dzieci zapoznały się z biografią Bernarda Belotta Canaletta oraz podziwiały piękne obrazy tego malarza. Zobaczyły, jak wyglądała Warszawa ponad 200 lat temu, poznały takie słowa jak sztafaż, weduta, werniks, zobaczyły camera obscura. W drodze powrotnej zatrzymały się przy pomniku Małego Powstańca.

Turniej Szachowy

W dniach 27.03.-06.04.2023 r. w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy. Uczestniczyło w nim 21 zawodników, którzy zostali podzieleni na 4 grupy. 1 grupa uczniów młodszych (kl. IV-VI) i 3 grupy uczniów starszych (kl. VII-VIII). Po eliminacjach grupowych została wybrana grupa 6 finalistów wśród uczniów starszych i 1 zwycięzca z grupy uczniów młodszych – Juliusz
+ Read More

Wystawa ilustracji pani Aleksandry Zając

W naszej szkole zagościła wystawa pięknych ilustracji pani Aleksandry Zając, które stworzyła do wpływającej na wyobraźnię, i wielokrotnie nagradzanej, książki Tiny Oziewicz, pt. Co robią uczucia? Za sprawą tych ilustracji możemy udać się w niezwykłą podróż do świata przeżyć. W oparciu o tę kolekcję odbywają się też warsztaty, podczas których staramy się odkryć, jakie uczucia
+ Read More

Złoty medal w piłce nożnej chłopców

Zdobywamy złoty medal w Mistrzostwach Śródmieścia w piłce nożnej chłopców  w kategorii Dzieci. Nasza szkoła będzie reprezentowała Sportowe Śródmieście w Mistrzostwach Warszawy medale naszym uczniom wręczyła Pani Magdalena Wojciechowska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

80 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Z okazji 80 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim klasa 1 a włączyła się do akcji Żonkile. Na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonaliśmy żonkile z foremek. Pamiętamy.

Konkurs Recytatorski

W dniu 18.04.2023 r. odbył się Konkurs Recytatorski „Wiosenne spotkania z poezją’. Konkurs skierowany był dla klas I-III,  przystąpiło do niego 12 uczniów. Konkurs miał formę prezentacji dowolnego wiersza z kanonu poezji dziecięcej Ludwika Jerzego Kerna.    Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, motywowanie do występów publicznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.
+ Read More

Ogłoszenie wyniku konkursu

Wyniki konkursu Wzorowy Matematyk

W piątek 14.04.2023r. odbyło się uroczyste podsumowanie wyników konkursu Wzorowy Matematyk. Uczniom wręczono dyplomy i nagrody. W etapie dzielnicowym 1 miejsce z maksymalną liczbą punktów zajęli Amelia Fascinari z kl.3b i Jan Szymczyk z kl.3a. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w etapie stołecznym – finałowym.

Nasi uczniowie w Muzeum Polin

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych “O Powstaniu w getcie oczami dziecka”, które odbyły się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

Złoty medal w piłce nożnej dziewcząt

Reprezentacja dziewcząt zdobyła Mistrzostwo Śródmieścia w piłce nożnej w kategorii Dzieci nasze złotka będą reprezentowały Sportowe Śródmieście w Mistrzostwach Warszawy. 

Konkurs świetlicowy “Mistrz Ortografii”

Ktoś pięknie rysuje, ktoś świetnie liczy, inny znów regularnie ortografię ćwiczy! Uczniowie klas II-IV przez trzy dni zmagali się z ortograficznymi zadaniami o dwóch poziomach trudności. Oto grupa zwycięzców świetlicowego  konkursu MiSTRZ ORTOGRAFII! Gratulujemy i zapraszamy do udziału w  kolejnych  zawodach  organizowanych przez świetlicę szkolną. Tym razem szukamy mistrza w odnajdywaniu różnic na obrazkach. Zapraszamy,
+ Read More

Wielkanocne dekoracje w 2a

Początek kwietnia był w klasie 2a okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie wspólnie z nauczycielem wysiewali owies do doniczek, malowali pisanki w wiosennych kolorach i wycinali barwne kwiaty z bibuły. Powstałe dekoracje ozdobiły naszą salę lekcyjną.

Wielkanoc coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Z tej okazji uczniowie z klasy 3b ozdobili świątecznie swoją salę lekcyjną.

Klasa 3b w Muzeum Życia w PRL

4 kwietnia uczniowie z klasy 3b odwiedzili Muzeum Życia w PRL. Podczas zajęć w muzeum poznali codzienne życie w czasach komunizmu. Oglądali towary z tamtego okresu i umeblowane pokoje z minionej epoki.

Kodowanie

Kodowanie – wielkanocne dyktando graficzne na zajęciach w świetlicy. Dzieci przy pomocy szyfru wykonały świąteczny obrazek.

Wiosna w 3b

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 210 im. Bohaterów Pawiaka w Warszawie ogłasza konkurs ofert na „Dzierżawę pomieszczeń i wyposażenia kuchni oraz prowadzenie stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 210 im. Bohaterów Pawiaka w Warszawie”. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie BIP szkoły bip.sp210.edu.pl/zamowienia-publiczne

Zające wielkanocne

Zające wielkanocne w kl.1a. Na zajęciach w świetlicy wykonaliśmy zające z ubraniami z serwetek z motywami wiosenno- wielkanocnymi. 

Wyniku konkursu teatralnego

Dzieci uczęszczające do Świetlicy szkolnej z klas 1a,3a i 3 b otrzymały III miejsce- Brązową Venę za przedstawienie ” Witajcie w naszej Bajce”. Gratulujemy.

Konkurs w klasie 2a

 W klasie 2a obył się konkurs „Mistrz mnożenia’, celem konkursu było rozwijanie umiejętności  sprawnego mnożenia.  Uczniowie którzy najlepiej  rozwiązali zadania otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. 1 miejsce – Julia Matłaszewska -Kozera i Evdokiya Kazennova, 2 miejsce- Antoni Wrona, 3 miejsce- Alicja Minda i Maksymilian Jastrzębski

Konkurs teatralny

22 marca grupa świetliczaków wzięła udział w konkursie teatralnym w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów organizowanym przez Młodzieży Dom Kultury Muranów. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt: “Witajcie w naszej bajce”. Emocji było bez liku. Mieliśmy również możliwość uczestniczenia jako widzowie w przedstawieniu prezentowanym przez innych uczestników konkursu. Trzymamy kciuki za naszych aktorów.

“Czytam z klasą – Podróże po Europie”

Klasa 2a zakończyła II Moduł Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytamy z klasą lekturki spod chmurki”. Uczniowie przeczytali książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Maii” autorstwa  Martina Widmarka. Zapoznały się kulturą i zwyczajami panującymi w Szwecji oraz  wykonały wiele ciekawych zadań związanych z przeczytana lekturą. Na zakończenie przygody z książką wykonały “Lekturę na lince”, na kartkach 
+ Read More

Testy sprawnościowe

Testy sprawnościowe do IV klasy sportowej w roku szkolnym 2023/24 odbędą się w poniedziałek 3 kwietnia o godzinie 16:30

Spotkanie autorskie z pisarzem p. Marcinem Koziołem

22 marca kl.2a uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarzem p. Marcinem Koziołem. Okazją była jedna z jego ostatnich opowieści pt. Psyjaciele. Pan Marcin w niezwykły sposób zaprezentował bohaterów swojej książki oraz ich losy, wśród nich znaleźli się, m.in. samozwańczy sekretarz Henryka Sienkiewicza Wykop czy niesforny łowca przygód Puk Stefana Żeromskiego. Podczas spotkania dzieci miały nie
+ Read More

1a w teatrze

20 marca 1a obejrzała przedstawienie Teatru Narodowego z Wrocławia pt. “Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Sztuka teatralna na podstawie lektury “Czarnoksiężnik z krainy Oz” poruszała zagadnienia z zakresu ekologii. Podkreślała duże znaczenie dbałości o środowisko. Jednocześnie bawiła i uczyła.

Wiosna tuż, tuż……

Klasa 3b czeka na wiosnę!

Makiety podwórka

Uczniowie z klasy 3b przeczytali lekturę J. Grabowskiego pt.: “Puc, Bursztyn i goście”. Na zajęciach plastyczno – technicznych powstały makiety podwórka opisanego w tej książce. Można na nich zobaczyć bohaterów lektury – mieszkańców podwórka oraz gości, którzy przyjechali z Warszawy.

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

Ceramika

Dzisiaj w pracowni ceramiki Amfora wykonujemy kolejny etap naszej pracy czyli malowanie. Za pomocą tradycyjnego pędzla nakładamy kolory na przedmioty wcześniej wypalone w biskwit. Dzięki temu nasze niepowtarzalne kształty staną się wyjątkowe. Jest to bardzo precyzyjny i wymagający etap.

Nasz absolwent w Reprezentacji Polski

Dobra gra naszego absolwenta Adriana Trocia w Fortuna 1 Liga zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski U-20 na mecz z Czechami. ADRIAN gratulujemy i trzymamy kciuki. https://www.facebook.com/100063732335713/posts/pfbid02v3M3H1LRTPBjYRm4cuFWKt31f8jdiBDDfwJEKN6fCyR8ohpp5GKaxBcpbNxgxu5Ul/

Srebro w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła srebrny medal w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży w siatkówce chłopców w kategorii Młodzież.

Wiosna

Klasa 2a  nie mogąc doczekać się wiosny, wykonała   piękne, kolorowe łąki i drzewa, które wniosły trochę  słońca i koloru w  klasie i korytarzu szkolnym. Teraz czekają na wiosnę za oknem.

Pracownia ceramiczna “Amfora”

Ponownie rozpoczęliśmy projekt we współpracy z pracownią ceramiczną. “Amfora” jest miejscem do którego dzieci chętnie uczęszczają na zajęcia. Powstają tutaj twórcze i oryginalne prace.

Muranów Cup

W sobotę 11 marca byliśmy gospodarzem turnieju Muranów Cup w którym udział wzięli: KS Warszawiak  Varsovia Muranów  UKS Bielik  A2R 

Najsympatyczniejsza dziewczynka

8 marca obyły się wybory najsympatyczniejszej dziewczynki w klasach 1-3.  Przeprowadzono wśród uczniów tajne glosowanie i po przeliczeniu głosów ogłoszono zwyciężczynie. 1 miejsce Helena Radzimińska 3b 2 miejsce Alicja Minda 2a  3 miejsce Alicja Krakowska 1a i Zuzanna Woźniakowska  3a Wyróżnienie Milana Pasichnyk

Klasa sportowa

Zebranie informacyjne dotyczące naboru do IV klasy sportowej od września o profilu piłka nożna (chłopcy) i piłka ręczna (dziewczęta) odbędzie się w czwartek 16 marca o godzinie 17:30

Zajęcia ceramiczne w pracowni “Amfora”

Po powrocie z ferii zimowych wróciliśmy na zajęcia w pracowni ceramicznej “Amfora”. Dziś dzieci lepiły zające wielkanocne. Powoli szykujemy się do Świąt.

Zajęcia z ceramiki

Nasze kolejne kreatywne zajęcia w pracowni ceramiki Amfora. W doskonałej atmosferze i pod opieką pani instruktor dzieci tworzyły prace związane z Wielkanocą. Wiosna zbliżają się wielkimi krokami. Tym razem z gliny powstawały wielkanocne zajączki.

Konkurs “Mistrz skakanki”

Tuż przed feriami 09.02 odbył się konkurs zachęcający do aktywności fizycznej. Uczniowie klas 1-3 ponad miesiąc przygotowywali się trenując skoki przez skakankę, najpierw do eliminacji klasowych, w każdej klasie wybrano piątkę najlepszych skoczków. Finał konkursu wzbudził wiele emocji, były okrzyki radości, głośny doping oraz ostra rywalizacja. Trzy pierwsze miejsca zajęły: I miejsce – Nela Urbanik
+ Read More

Adrian Troć z bramką w I lidze

Adrian Troć absolwent naszej szkoły zdobył swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach I ligi dla Zagłębie Sosnowiec. 

Zajęcia plastyczne w 2a

Klasa 2a podczas zajęć plastycznych przygotowała pracę przestrzenną zainspirowaną książką J. Brzechwy “Podróże Pana Kleksa”.  Dzieci wykonały w grupach elementy podwodnego, bajkowego świata. Efekt końcowy – powstała oryginalna, kolorowa, przestrzenna praca.

Warsztaty “Wiem, co jem”

W styczniu klasa 2a brała udział w warsztatach ‘Wiem, co jem’. Podczas trzech  spotkań, dzieci dotrzymały dużo wiadomości na temat zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, znaczenia aktywności ruchowej. Tematyka pierwszego warsztatu skupiała się na poznaniu piramidy zdrowego żywienia i stylu życia.  Podczas drugiego spotkania odbyły się warsztaty kulinarne, dzieci przygotowały zdrowe, ciekawe przekąski.  Po trzecim warsztacie
+ Read More

“Witajcie w naszej bajce…”. Dzień otwarty w SP 210

Bal Karnawałowy

Po dłuższej przerwie dzieci mogły uczestniczyć we wspólnym Balu Karnawałowym. Przebrani w bajkowe stroje mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne oraz uczestniczyć w konkursach. Dekoracja nawiązywała do bajki Madagaskar, a tematem całej zabawy był tekst piosenki: “Wyginam śmiało ciało”.

Bezpieczne ferie zimowe

Po czasie intensywnej pracy i nauki czas na zasłużony wypoczynek. Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. 

Dzień otwarty 2023

8 lutego, w ramach dnia otwartego, nasza szkoła zamieniła się w Akademię Pana Kleksa. Dzieci mogły wykonać dania z makaronu i ryżu oraz lepić z plasteliny. Uczyły się również przyszywać guziki i wykonywać kleksy z farb, niczym na lekcji kleksografii Pana Kleksa. Można było również korzystać z tablicy multimedialnej, grać w podwodnym świecie oraz lesie
+ Read More

VIII miejsce w WOM w siatkówce chłopców

8 to nasza szczęśliwa liczba w rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem reprezentacja chłopców w siatkówce w kategorii Dzieci zdobyła VIII miejsce w Warszawie.

XX Edycja Biegu Muranowskiego

XX Edycja Biegu Muranowskiego za nami Pamiątkowe medale oraz nagrody wręczył  Aleksander Ferens – Burmistrz Dzielnicy Śródmieście. Na zakończenie imprezy odbyła się loteria z nagrodami. Za udział w biegu dziękujemy przedszkolakom oraz uczniom muranowskich szkół. Bieg mimo zimowej aury odbył się dzięki hali pneumatycznej udostępnionej przez MOS3.

Koszykówka

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła VIII miejsce w Warszawie w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w kategorii Dzieci.

Lekturki spod chmurki

Uczniowie z klasy 3b zrealizowali II Moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego “Czytam z klasą lekturki spod chmurki” –  Podróże po Europie. Dzieci samodzielnie przeczytały książkę Astrid Lindgren pt.: “Dzieci z Bullerbyn”. Rozwiązywały zadania w lekturniku. Wykonały książeczki harmonijkowe leporello, zawierające opisy bohaterów, quizy, zagadki i łamigłówki, sprawdzające znajomość treści czytanej lektury. Stworzyły również makiety Bullerbyn oraz
+ Read More

Karnawał w klasie 3b

Sentencja łacińska na luty

Warsztaty dla przedszkoli

5 i 7 grudnia odbyły się warsztaty biblioteczne dla zaproszonych do naszej szkoły przedszkolaków. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały literackie zagadki, rozpoznawały postaci z najbardziej znanych historii baśniowych, rozwiązywały rebus oraz wykonały zakładkę do książki. Poznały naszą bibliotekę oraz pracę bibliotekarza.

Cykl spotkań: “Poznajemy Patronów Roku 2023”

17 stycznia rozpoczęliśmy cykl zajęć dla klas młodszych, w ramach których poznają Patronów Roku 2023.Pierwszym, z którego sylwetką i odkryciami zostali zapoznani, był Mikołaj Kopernik. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentów utworu W. Chotomskiej: “Dzieci Pana Astronoma”, obejrzały prezentację o astronomie oraz o ciekawych miejscach, które noszą jego imię. Kolorowanka z bohaterem spotkania pozwoliła dzieciom utrwalić
+ Read More

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Uczniowie z klasy 3b przygotowali swoim Kochanym Babciom i Dziadkom upominki z okazji ich święta.

Zaśnieżone Stare Miasto – prace uczniów 3b

Klasa 2a czyta lektury

Uczniowie klasy 2a zapoznali się z kolejna lekturą tym razem to “Detektyw Pozytywka” – G. Kasdepke. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zadania multimedialne, testy sprawdzające wiedzę na temat  przeczytanej lektury, były również ćwiczenia rozszerzające słownictwo, zadania logiczne, swobodne wypowiedzi. Ostatni element to stworzenie plakatu i ulotek reklamowych zachęcających do korzystania z usług agencji detektywistycznej „Różowe okulary”,
+ Read More

Niewidzialna Wystawa

Jak śnią niewidomi ? Co znaczą dla nich kolory ? W jaki sposób rozpoznają, w który autobus muszą wsiąść ? Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w świat całkowitej ciemności, która pozwoliła nam znaleźć odpowiedzi na nasze pytania.

Spotkanie wigilijne w 3b

Grudzień w świetlicy

Minęła gorączka świątecznych przygotowań. Był to intensywny czas dla nas wszystkich. Teraz czekamy na Święta Bożego Narodzenia i zasłużony wypoczynek. Wszystkim życzymy wspaniałych prezentów, spędzenia czasu w gronie najbliższych oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku.

Złoty medal w siatkówce chłopców

Na zakończenie roku 2022 zdobywamy Mistrzostwo Śródmieścia w siatkówce chłopców w kategorii Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły będzie reprezentowała  Sportowe Śródmieście w Mistrzostwach Warszawy.

3b w teatrze Baj

20 grudnia uczniowie z klasy 3b obejrzeli spektakl pt.:”Dziadek do orzechów” w teatrze Baj. 

Szlachetna Paczka

Dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Serdecznie dziękujemy całej społeczności naszej szkoły za przygotowanie paczki dla naszej rodziny. Po raz kolejny sprawiliśmy, że dzięki Szlachetnej Paczce te Święta będą wyjątkowe.

Jak powstaje papier – pierwszaki robią doświadczenia

Dzieci z 1a wzięły udział w warsztatach dotyczących produkcji papieru. Dowiedziały się z czego i jak powstaje papier, do czego jest wykorzystywany i jak odróżnić rodzaje papieru. W tym celu przeprowadziły doświadczenia z rozpuszczaniem go w wodzie. Okazało się, że nie każdy się rozpuszcza. Z toaletowego powstała zupa papierowa, a ręczniki kuchenne tylko były nasiąknięte.
+ Read More

Muzeum Narodowe – 3b

14 grudnia uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w warsztatach pt.: “Prawdziwa historia Świętego Mikołaja” w Muzeum Narodowym.

Lekturki spod chmurki

Uczniowie z klasy 3b zrealizowali I Moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego “Czytam z klasą lekturki spod chmurki” – Podróże po Polsce. Dzieci samodzielnie przeczytały książkę Marcina Pałasza pt.: “Sposób na Elfa”. Rozwiązywały zadania w lekturniku. Wykonały plakaty zachęcające do zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt oraz rysowały i opisywały swoje psy. Wykonały również prezentacje multimedialne na
+ Read More

Jesień w świetlicy

Jesień w świetlicy za nami. Powstało wiele prac plastycznych, były zabawy na boisku, taniec, uczestniczyliśmy w dniu Bajek i Baśni, a nawet pierwszy śnieg, który pozwolił nam na pierwsze zimowe zabawy.

Przedszkolaki w świetlicy

5 grudnia przedszkolaki odwiedziły naszą szkołę, uczestniczyły w różnych zajęciach. W świetlicy wykonały prace plastyczne oraz tańczyły do świątecznych piosenek.

Szkoły Pełne Talentów

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I RODZICOM za zaangażowanie w Akcję Szkoły Pełne Talentów. Dotarła do nas kolejna nagroda za zebrane Talenciaki. Dziękujemy.

Prezenty od św. Mikołaja

Dziękujemy bardzo św. Mikołajowi, który z pomocą Elfów z Rady Rodziców zostawił nam nowy stół do tenisa stołowego oraz gry i zabawki. Dzieci ze świetlicy szkolnej.

Zabawy 3b na śniegu

Mam Talent

Tradycyjnie jak co roku,6 grudnia w Mikołajki odbył się świetlicowy Mam Talent. Jury przyznało nagrody i miejsca w kilku kategoriach: Gra na instrumencie Weronika kl.2a – pianino – I miejsce Zofia kl.2a – II miejsce Kostka Rubika Piotr kl.4b – I miejsce Taniec Marina kl.4a – I miejsce Marta kl.2a i Aleksandra kl.3b – II miejsce
+ Read More

Warsztaty plastyczne na kiermaszu świątecznym

Na warsztatach plastycznych w świetlicy, w ramach Kiermaszu świątecznego w szkole,  dzieci wykonały torebki prezentowe – Renifery oraz zawieszki na choinkę – Aniołki

Mikołajki klasa 2a

Święty Mikołaj  przyszedł do klasy gdy  jeszcze nie było dzieci w szkole, zostawił  upominki oraz list. To był dzień, pełen pozytywnych emocji, radości i uśmiechu.

Czytamy z klasą lekturki spod chmurki

Klasa 2a już po raz drugi bierze udział w projekcie czytelniczym, lektura którą czytały dzieci to „Pilot i ja” Adama Bahdaja.

Fundacja Języka Polskiego

1a uczestniczyła w projekcie Uniwersytetu Warszawskiego prowadzonego przez Fundację Języka Polskiego. Dotyczył on używania poprawnie oraz grzecznie języka ojczystego. Dzieci poznały także polskie przysłowia, które okazały się trudne w  codziennym wykorzystaniu. Po przeprowadzonym na zakończenie konkursu ze zdobytej wiedzy wszyscy uczniowie zostali obdarowani upominkami. 

Najmłodsza Akademia Językowa – 3b

Od 28 października do 9 grudnia uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w projekcie Najmłodsza Akademia Językowa z Fundacji Języka Polskiego. We współpracy z Uniwersytetem Warszawskim poznawali warszawskie legendy, warszawską gwarę, rozwiązywali teksty o Warszawie oraz wykonali plakat “Nasza Warszawa”. Po zaliczeniu zadań naklejali znaczki do indeksów. Na koniec wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Mikołajki w 1a

Pierwszaki spotkały się dziś z prawdziwym Mikołajem. Prezenty dostały tylko grzeczne dzieci, to znaczy wszystkie. Były zabawy, upominki, każdy był zadowolony. Dzieci zrobiły też najdłuższy łańcuch choinkowy- to rekord! Długość korytarza to bardzo dobry wynik!

Mikołajki w 3b

6 grudnia, z okazji mikołajek, uczniowie z klasy 3b obdarowywali się nawzajem prezentami. Pod choinką znalazło się duuuużo paczek. Był też Mikołaj, który rozdawał te upominki. 

Złoty medal w koszykówce dziewcząt

W piątek 2 grudnia byliśmy gospodarzem Mistrzostw Śródmieścia w koszykówce dziewcząt w kategorii Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła złoty medal i będzie reprezentowała  Sportowe Śródmieście w Mistrzostwach Warszawy. Medale naszym uczniom wręczyła Pani Magdalena Wojciechowska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

1a z wizytą w przedszkolu

Ostatniego dnia listopada oddział 1 odwiedził dzieci z przedszkola nr 72. Celem wizyty były wspólne zajęcia i zabawy o tematyce ekologicznej. Wspólnie z młodszymi kolegami dzieci bawiły się przy muzyce, uczyły segregacji śmieci, śpiewały i tańczyły. Po zawodach sportowych przyszedł czas na prace plastyczne, których celem było zdobienie markerami plecaków. Zajęcia zakończyło wręczenie medali oraz
+ Read More

Konkurs wiedzy o Warszawie

W listopadzie oddziały 1-3 oraz przygotowawczy wzięły udział w konkursie wiedzy o Warszawie. W eliminacjach wzięli udział wszyscy uczniowie. Tylko jeden z każdej klasy dostał się do finału. Pytania dotyczyły różnych dziedzin związanych ze stolicą. Pierwsze miejsce zajął Julian z klasy 1 a, drugie Jan z 3a, trzecie Aleksandra z 3b. Zwycięzcom gratulujemy!

Srebrny medal w koszykówce chłopców

W Mistrzostwach Śródmieścia w koszykówce chłopców w kategorii Dzieci organizowanych przez Sportowe Śródmieście reprezentacja naszej szkoły zdobyła srebrny medal.

Pierwszy śnieg i 3b

Gdy spadł pierwszy śnieg, uczniowie z klasy 3b nie mogli wytrzymać w ławkach. Postanowili sprawdzić osobiście, czy dobrze się lepi.

Akcja “Szkoła pamięta”

W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w zajęciach przybliżających sylwetkę Marii Kownackiej, zapalili znicze na grobie pisarki na Starych Powązkach, narysowali jej portret, wykonali okładki do wybranych książek tej autorki oraz lepili z plasteliny Plastusia – najbardziej znanego i lubianego bohatera jej opowiadań.

3b w teatrze Baj

8 listopada klasa 3b oglądała w teatrze Baj spektakl “Szkoła Marzeń czyli Akademia Pana Kleksa” .

Narodowe Święto Niepodległości w 3b

Basen

W każdy wtorek klasa 2a  wyrusza na zajęcia na pływalni “Foka” . To nie tylko nauka pływania, ale również świetna zabawa.

KIJ DESZCZOWY

Kij deszczowy inaczej nazywany jest zaklinaczem deszczu, to instrument muzyczny wywodzący się z Ameryki Południowej.  Klasa 2a podczas zajęć technicznych wykonała swoje wersje tego etnicznego instrumentu.

Szkoły Pełne Talentów

Dziś zakończyliśmy zbieranie Talenciaków przeznaczonych na nagrody dla szkół. Naszej Szkole udało się zebrać 1500 Talenciaków. Dzięki temu mogliśmy zamówić dwie nagrody wybrane z katalogu. Czekamy również na losowania głównych nagród, które odbędą się jeszcze 18 i 25 listopada. Serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I RODZICOM za zaangażowanie w akcję Szkoły Pełne Talentów i dziękujemy za
+ Read More

Dzień Kundelka

25 X uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych z okazji Światowego Dnia Kundelka. Dzieci słuchały fragmentów książki pt.: “Sposób na Elfa” oraz wycinały i malowały sylwetki psów.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas których rozwiązywali zadania, zagadki i łamigłówki o bohaterach wybranych bajek.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, który postanowiono nieco skrócić do „Czytanie dla pokoju”. Był to dla nas punkt wyjścia do wszelkich inicjatyw związanych z szerzeniem tolerancji, popularyzowaniem literatury pochylającej się nad losem każdego człowieka,
+ Read More

Badminton

Powiększamy naszą kolekcję medalową. W rozgrywkach w badmintona w ramach Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii Dzieci nasi uczniowie zdobyli srebrny oraz dwa brązowe medale.

Wyniki konkursu fotograficzno-przyrodniczego

W naszej szkole zorganizowano konkurs fotograficzno-przyrodniczy dla uczniów z klas 1-3. Po zakończeniu obrad komisji konkursowej ogłoszono wyniki i wręczono uczniom dyplomy i nagrody. Klasy pierwsze i drugie: 1 miejsce- Jagoda Woronowicz kl. 2a 2 miejsce- Maja Witkowska kl. 1a 3 miejsce- Natan Kula kl. 1a wyróżnienie- Krzyś Szymczyk kl. 2a Klasy trzecie: 1 miejsce:
+ Read More

IV miejsce w Warszawie w piłce ręcznej chłopców

IV miejsce w Warszawie w piłce ręcznej chłopców. W finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży reprezentacja naszej szkoły wywalczyła IV miejsce w piłce ręcznej chłopców w kategorii Dzieci.

Sadzimy tulipany

Wraz  z prezydentem m.st. Warszawy Rafałem Trzaskowskim oraz ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce Daphne Bergsmą zasadziliśmy 3tys. cebulek tulipanów odmiany Irena Sendler przed wejściem do budynku Muzeum POLIN. Charakterystyczne czerwone kwiaty z żółtą plamką na dole zakwitną na przełomie kwietnia i maja, aby upamiętnić 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Cebulki posadzimy również na
+ Read More

WOM piłka ręczna dziewcząt

Reprezentując Sportowe Śródmieście nasza szkoła zajęła VII miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii Dzieci.

Sztafeta mazowsze

SP 210 Wicemistrzem Mazowsza Nasza sztafeta chłopców w biegach przełajowych 10×800 metrów w finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobyła srebrny medal i została wicemistrzem Mazowsza. Tymek, Kuba, Maks, Stasiek, Janek, Igor, Tymek, Patryk, Kuba, Krzysiek, Bruno – dziękujemy za emocjonujący start i jesteśmy z Was dumni.

Unihokej

Reprezentacja dziewcząt oraz chłopców z naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Śródmieścia w unihokeja w kategorii Dzieci.

U15 Future PRO

Nasz uczeń Janek Szcześniak przebywał na piłkarskim zgrupowaniu Reprezentacji Polski U15 Future PRO.

Piłka ręczna kategoria Młodzież

Nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Dzielnicy Śródmieście w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w kategorii 7-8 klasy. Dziewczęta zdobyły srebrny medal natomiast chłopcy wygrali swoje rozgrywki i będą reprezentowali Sportowe Śródmieście w mistrzostwach Warszawy. Do gry w duchu fair play śródmiejską młodzież zachęcała Pani  Magdalena Wojciechowska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października klasy 3 wzięły udział w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie rozwiązywali losowo wybrane działania mnożenia w zakresie 50.  Odznaki Ekspertów Tabliczki Mnożenia zdobyli: Amelia Fascinari Helena Radzimińska Nela Urbanik Eryk Pęcherzewski Gratulujemy!

Warsztaty historyczne

30 września uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w warsztatach historycznych pt.: “W co się bawił dziadek?” w Domu Spotkań z Historią. Dzieci poznały dawne gry i zabawy oraz oglądały zabawki sprzed 100 lat. W drodze powrotnej poszliśmy pod Pomnik Małego Powstańca, który wcześniej dzieci rysowały w klasie.

Dzień gier planszowych

14 października w klasie 3b odbył się Dzień Gier Planszowych.

Dzień Edukacji Narodowej

Kochani Nauczyciele, Szanowna Dyrekcjo,z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Wam uśmiechu i radości z wykonywanej pracy oraz sukcesów zawodowych. My, Rodzice ze swojej strony zapewniamy życzliwość i wsparcie oraz najlepszych uczniów pod słońcem 🙂 Rada Rodziców

Wom sztafeta

‼️mamy najszybszą sztafetę w Warszawie. Nasi uczniowie zdobyli złoty medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii Dzieci. Tymek, Kuba, Maks, Stasiek, Janek, Igor, Tymek, Patryk, Kuba i Krzysiek już szykują swoją formę na Mistrzostwa Mazowsza.

I etap X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego “Po polsku o historii”

W październiku odbył się w naszej szkole I etap X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego “Po polsku o historii”. Czterech uczniów zakwalifikowało się do kolejnego etapu: Piotr Skiba – kl. VIII a Jakub Rzepliński – kl. VIII a Bartosz Kowalczyk kl. VIII c Adam Czwórnóg – kl. VIII c

Piłka nożna

W rozgrywkach w piłce nożnej chłopców i dziewcząt w kategorii Młodzież w ramach Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży nasi uczniowie zdobyli srebrny oraz brązowy medal.

Legia

W sobotę 8 października nasi uczniowie na żywo ze stadionu przy ul. Łazienkowskiej obejrzeli mecz PKO Ekstraklasa  Legia Warszawa – Warta Poznań.

Złoty medal w piłce ręcznej chłopców

W piątek 7 października byliśmy gospodarzem Mistrzostw Śródmieścia w piłce ręcznej chłopców w kategorii Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła złoty medal i będzie reprezentowała  Sportowe Śródmieście w Mistrzostwach Warszawy.

Złoty medal w piłce ręcznej dziewcząt

W czwartek 6 października w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Śródmieścia w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła złoty medal i będzie reprezentowała  Sportowe Śródmieście. w Mistrzostwach Warszawy. medale wręczyła Pani  Magdalena Wojciechowska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

Brązowy medal w Warszawie

Stasiek Kwiatkowski z brązowym medalem w Mistrzostwach Warszawy. Podczas zawodów w indywidualnych biegach przełajowych rozgrywanych w Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie nasz uczeń zdobył brązowy medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży Sportowe Śródmieście.

Świetlica

Szanowni Rodzice, wrzesień już za nami, pracujemy na pełnych obrotach. Chcieliśmy nieśmiało przypomnieć, że świetlica szkolna to bardzo ważne ogniwo w procesie wychowania i opieki nad dziećmi. Jesteśmy pomostem pomiędzy działaniami wychowawczymi i edukacyjnymi rodziców i szkoły. Wspieramy rozwój dzieci, uzupełniamy prace nauczycieli. Organizujemy czas wolny uczniów ,uwzględniając: odpoczynek, rozrywkę, rozwój indywidualnych uzdolnień i zainteresowań
+ Read More

Kadra MZPN

Uczniowie naszych klas sportowych Stasiek oraz Ksawery z powołaniem na konsultację szkoleniową kadry Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Sztafetowe biegi przełajowe

W Mistrzostwach Śródmieścia w sztafetowych biegach przełajowych nasi uczniowie wywalczyli dwa medale. Reprezentacja chłopców w kategorii Dzieci będzie reprezentowała Sportowe Śródmieście w Mistrzostwach Warszawy.

Pasowanie na świetliczaka

W Świetlicy Szkolnej odbyło się uroczyste przyjęcie nowych uczniów do grona świetliczaków. Była zabawa taneczna, konkursy, quiz wiedzy o szkole, zabawy integracyjne oraz test wytrzymałości – jedzenie cytryny z uśmiechem na ustach. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe medale i zostały pasowane na świetliczaka.

Dzień Głośnego Czytania

29 września kolejny raz świętowaliśmy Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia uczniowie klas starszych (7b ,8a,8b i 8d) prezentowali klasom 1-3 wybrane pozycje literatury dziecięcej, w klasie 1 był to picturebook: “Koala, który się trzymał”, klasa 2 poznała opowiadanie o szacunku z książki G. Kasdepke: “Drużyna Pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”, zaś
+ Read More

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W środę 28 września w  Świętokrzyski Park Narodowy wzięliśmy udział w zajęciach na ścieżce edukacyjnej “Śladem czarownic, pogańskich kultów i powstańczych kryjówek”.

Spotkanie autorskie z Radosławem Budzyńskim

20 września klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Radosławem Budzyńskim – historykiem literatury polskiej, punktem wyjścia do rozmowy była książka “Inflancki konik, czyli podróż z panem Gustawem”. Pisarz oprowadził młodych słuchaczy, z pomocą Gustawa Manteuffla, po terenach dawnych Inflant Polskich. W tej podróży etnografowi towarzyszył droczący się z nim nieustająco wierzchowiec. Barwne opowieści o
+ Read More

Sprzątanie Świata

21.09.2022r. odbyła się w naszej szkole akcja Sprzątanie Świata. W tym roku posadziliśmy roślinki przyniesione przez dzieci z poszczególnych klas, m.in. jarzębinę, hortensję, bez, rododendrony i magnolie, a nawet gruszkę. Dzięki wspólnej akcji ogród przy naszej placówce wygląda pięknie. Już nie możemy się doczekać kwitnących roślin na wiosnę!

Skip to content